http://tatranci.sk/  
  http://tatranci.sk/  
 
Jazyk
SlovenskýFrancaisPo ruskiEnglish
Menu
O KLUBE
DOKUMENT: Čs. légie
KRONIKA KLUBU
LEGIONÁRSKY KURIÉR
KNIŽNICA ČS. LÉGIÍ
ZBROJNICA ČS. LÉGIÍ
ČESKOSLOVENSKÉ LÉGIE
ČS. OBEC LEGIONÁRSKA
POMNÍK „NAVRÁTILCOV"
SLOVENSKÉ JEDNOTKY
NÁRODNÉ HYMNY
DOBOVÁ FOTOGALÉRIA
WEBOVÉ ODKAZY
NAPÍŠTE NÁM
Vyhľadávanie

Anketa

Kronika klubu - rok 2011

20.5.-22.5.2011
Moja cesta k Štefánikovi, názov podujatia zorganizovaného Spolkom pre vojenské pietne miesta a ČSOL - Jednota Český Brod. Klub vojenskej histórie - Tatranci zabezpečoval účasť v dobových uniformách. 
Program bol skutočne bohatý a počas sobotného dňa sme navštívili väcšinu významných pamätníkov a hrobov v okolí.
Začali sme tým najdôležitejším miestom - Bradlom M. R. Štefánika, kde sme položili vence a pre českých hostí bola zorganizovaná malá prednáška o miestnej histórii. 
   Pokračovalo sa návštevou pomníka J. M. Hurbana, v Brezovej pod Bradlom, neďaleko sa nachádza pomník Štefana Osuského, a mistra J. Husu. Poobede sa šlo k hrobu významného slovenského architekta a projektanta Bradla Dušana Jurkoviča. Na spiatočnej ceste sme nemohli vynechať pamätník Meruôsmych rokov 1848/49, kde Klub generálov Slovenskej republiky umiestnil peknú pamätnú tabuľu, ktorá nám pripomína hrdinské činy našich statočných slovenských predkov. 
   Ku koncu dňa sme sa presunuli do Košarísk k rodnému domu M. R. Štefánika, kde sa končilo aj naše celodenné putovanie. 

Spracoval: br. Mgr. Miroslav BILSKÝ


15.10.2011
   V túto slnečnú októbrovú sobotu sa KVH-Tatranci spolupodieľal na organizovaní športového podujatia pod názvom Senecká šestka. Hlavným organizátorom bol klub karate Kensej Dojo zo Senca, ktorý chcel týmto spôsobom občanom demonštrovať potrebu zdravého pohybu v kombinácii s otužovaním tela. 
   Senecká šestka, bol teda prvý ročník plávania na 600 voľným spôsobom v 12 stupňovej vode Slnečných jazier. Po športovej časti nasledovala prezentácia športových klubv Aikido-Senec, Kensej Dojo Senec a KVH-Tatranci, ktorý sa snažil touto propagáciou získať nových členov.
   Pojujatie bolo z celkového pohľadu úspešné a veríme, že sa nabudúci rok zopakuje. 


Spracoval: br. Mgr. Miroslav BILSKÝ
Aktuality
26.01.2018
7.pochod gen. M. R. Štefánika
Dňa 28.04.2018 sa uskutoční 7. pochod gen. M. R. Štefánika. Zraz je tradične v Senci - Slnečné jazerá JUH (Autokemping). Zahájenie pochodu je stanovené na sobotu 28. apríla 2018 o 9:00 hodine. Trasa v dĺžke 18 km končí pri Mohyle gen Štefánika v Ivanke pri Dunaji. Následne bude vykonané vyhodnotenie. Presun do Senca, vlastnými dopravnými prostriedkami, prípade vlakom, ktorý odchádza zo stanice 13:21 následne 15:21 priamo do Senca. PRIHLÁŠKY: prostredníctvom facebooku alebo mailom priamo na: tatranci@tatranci.sk Medaila 31,- Euro Diplom bez medaile 10,- Euro

07.02.2017
6. pochod gen. M. R. Štefánika (29.04.17)
6. ročník pochodu gen. M. R. Štefánika, nová jubilejná medaila Tatranci, nová trasa pochodu. Prihlášky len cez el. formulár. KLIK NA ODKAZ!

27.10.2011
Vernisáž malieb čs. légií
Dňa 7.11.2011 sa o 16:00 v priestoroch Hotela Relax v Senci (Slnečné jazerá sever) uskutoční vernisáž malieb čs. legionárov. Usporiadateľ akcie ČSOL - Jednota Senec

25.10.2011
Nové udalosti Kronika
Kvh-Tatranci sa podieľali na športovo-osvetovej akcii - Senecká šestka (plávanie na 600m).

06.08.2010
Spomienkovo pietny pochod po stopách prvej svetovej vojny Stebník a okolie
KVH-Tatranci sa v dňoch 13.-14.8.10 zúčastní - Spomienkového pochodu po stopách prvej svetovej vojny Stebník a okolie. 
  http://tatranci.sk/  
     

Sponzorovaný hosting od WebSupport.sk
Vlastný virtuálny server od 5,65 € od WebSupport.sk
© 2018 ARGENIO s.r.o.