http://tatranci.sk/  
  http://tatranci.sk/  
 
Jazyk
SlovenskýFrancaisPo ruskiEnglish
Menu
O KLUBE
DOKUMENT: Čs. légie
KRONIKA KLUBU
LEGIONÁRSKY KURIÉR
KNIŽNICA ČS. LÉGIÍ
ZBROJNICA ČS. LÉGIÍ
ČESKOSLOVENSKÉ LÉGIE
ČS. OBEC LEGIONÁRSKA
POMNÍK „NAVRÁTILCOV"
SLOVENSKÉ JEDNOTKY
NÁRODNÉ HYMNY
DOBOVÁ FOTOGALÉRIA
WEBOVÉ ODKAZY
NAPÍŠTE NÁM
Vyhľadávanie

Anketa

Legionárska knižnica

 Srdečne vítam všetkých návštevníkov, ktorí sa rozhodli navštíviť našu Knižnicu. Myšlienka poskytnúť čitateľom znova možnosť oboznámiť sa s legionárskou literatúrou, vznikla už dávno, ešte pred založením nášho KVH – TATRANCI.
 Bolo to, keď sa mi po prvýkrát dostál do rúk originál Kroniky 4. čs. pluku Prokopa Velikého. Už vtedy som vedel, že kniha má omnoho väčšiu hodnotu, ako by si ktokoľvek vedel predstaviť.
 Počas čítania týchto diel, sa postupne oboznámite s rôznymi príbehmi ľudí a stanete sa svedkami ich neobyčajného hrdinstva a odvahy. Budete ich spoznávať, budete ich mať radi, zistíte ako žili, ako bojovali a ako zomierali. Horúce olovo a spálený prach sa miesili s ich krvou, tak vznikala naša republika, tak sa zrodila naša samostatnosť, v bolestiach a v krvi.
 Nechcel som, aby bola naša generácia ochudobnená o túto významnú časť našej histórie, akou čs. légie bezpochyby sú. Postupne budem pracovať na tom, aby sa naša Knižnica rozrastala aj o nové diela.
 Verím, že vynaložené úsilie splní svoj účel a naplní vaše očakávania a túžbu po poznaní.
 
br. Miroslav BILSKÝ
predseda KVH - TATRANCI


Knihy sú vo formáte PDF a sú dostupné bezplatne. Pre stiahnutie knihy zadajte požadované údaje do formulára, zvoľte si názov knihy, ktorú chcete prevziať. Na Vašu e-mailovú adresu príde odkaz a kliknutím naň knihu stiahnete. Ak zadáte nesprávnu e-mailovú adresu, nebudete môcť knihu stiahnuť. V prípade problémov kontaktujte administrátora.
POZOR! Knihy sú autorským dielom a ako také sú chránené autorským zákonom. Nie je dovolené ich šíriť v tlačenej podobe, ani za ich šírenie v elektronickej podobe požadovať peňažný poplatok alebo inú náhradu.
Meno a priezvisko
Mesto
Štát
E-mail
Kniha na stiahnutie


Aktuality
26.01.2018
7.pochod gen. M. R. Štefánika
Dňa 28.04.2018 sa uskutoční 7. pochod gen. M. R. Štefánika. Zraz je tradične v Senci - Slnečné jazerá JUH (Autokemping). Zahájenie pochodu je stanovené na sobotu 28. apríla 2018 o 9:00 hodine. Trasa v dĺžke 18 km končí pri Mohyle gen Štefánika v Ivanke pri Dunaji. Následne bude vykonané vyhodnotenie. Presun do Senca, vlastnými dopravnými prostriedkami, prípade vlakom, ktorý odchádza zo stanice 13:21 následne 15:21 priamo do Senca. PRIHLÁŠKY: prostredníctvom facebooku alebo mailom priamo na: tatranci@tatranci.sk Medaila 31,- Euro Diplom bez medaile 10,- Euro

07.02.2017
6. pochod gen. M. R. Štefánika (29.04.17)
6. ročník pochodu gen. M. R. Štefánika, nová jubilejná medaila Tatranci, nová trasa pochodu. Prihlášky len cez el. formulár. KLIK NA ODKAZ!

27.10.2011
Vernisáž malieb čs. légií
Dňa 7.11.2011 sa o 16:00 v priestoroch Hotela Relax v Senci (Slnečné jazerá sever) uskutoční vernisáž malieb čs. legionárov. Usporiadateľ akcie ČSOL - Jednota Senec

25.10.2011
Nové udalosti Kronika
Kvh-Tatranci sa podieľali na športovo-osvetovej akcii - Senecká šestka (plávanie na 600m).

06.08.2010
Spomienkovo pietny pochod po stopách prvej svetovej vojny Stebník a okolie
KVH-Tatranci sa v dňoch 13.-14.8.10 zúčastní - Spomienkového pochodu po stopách prvej svetovej vojny Stebník a okolie. 
  http://tatranci.sk/  
     

Sponzorovaný hosting od WebSupport.sk
Vlastný virtuálny server od 5,65 € od WebSupport.sk
© 2018 ARGENIO s.r.o.